Bölücü terör örgütünün istihbarat yapılanmasına yönelik olarak Denizli’nin de aralarında bulunduğu Şanlıurfa merkezli 16 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 55 şüpheli terör örgütü mensubunun yakalandığı bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik tüm Türkiye’de başlatılan ’Kahramanlar’ operasyonları çerçevesinde; Mersin, Van, Şanlıurfa, Mardin ve Aydın’da 12 şüpheli terör örgütü üyesi yakalandığını açıkladı. Aydın İl Jandarma Komutanlığı TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün planlı çalışması çerçevesinde, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 1 şüpheli Söke ilçesinde, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütlerinin propagandalarını yaptığı tespit edilen 3 şüpheli de Efeler, Nazilli, Germencik ilçelerinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Yerlikaya, BTÖ’nün istihbarat yapılanmasına yönelik Şanlıurfa merkezli Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin, Şırnak, İstanbul , Bursa, Batman, Denizli, Adana, Kayseri, Antalya, Konya , Isparta ve Kocaeli olmak üzere 16 ilde yapılan operasyonlarda ise 55 şüpheli terör örgütü mensubunun da yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Bölücü terör örgütüne yönelik tüm Türkiye’de başlatılan “Kahramanlar” operasyonları çerçevesinde; Mersin, Van, Şanlıurfa, Mardin ve Aydın’da 12 şüpheli terör örgütü üyesi yakalandı. BTÖ’nün istihbarat yapılanmasına yönelik Şanlıurfa merkezli Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin, Şırnak, İstanbul , Bursa, Batman , Denizli , Adana, Kayseri, Antalya, Konya , Isparta ve Kocaeli olmak üzere 16 ilde yapılan operasyonlarda ise 55 şüpheli terör örgütü mensubu yakalandı” bilgilerini verdi.

"Allah ayaklarına taş değdirmesin"

Bakan Yerlikaya paylaşımının devamında; "Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki: Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Şu an Türkiye genelinde kırsal alanda 03 Ekim 2023 saat 08.30 itibariyle; terörle mücadele çerçevesinde, 8 orta çaplı, 458 küçük çaplı olmak üzere 466 operasyon yapılmaktadır. Bu operasyonlara; JÖH, J.Komando ve Güvenlik Korucusundan oluşan 960 tim ve toplam 13 bin 440 kahraman vatan evladı katılmaktadır. Operasyonlara katılan MİT, Emniyet ve Jandarmamızın her birini alınlarından öpüyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin" ifadelerini kullandı.