TBMM Başkanvekili Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Başkent Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kuruluşu’nun 104’üncü yıldönümü törenlerine katıldı. TBMM’de ve Anıtkabir’de gerçekleştirilen Resmi Törenlerde devlet erkanı ile birlikte hazır bulunan TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, 104 yıl önce Birinci Meclis’in açılış Seremonisinin gerçekleştirildiği sıralarda yerini aldı. Birinci Meclis’in bahçesindeki seğmen çocuklarla bir araya gelen Gülizar Biçer Karaca, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un Kutlamaları Kabul programına katıldı. Gülizar Biçer Karaca; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şu mesajı paylaştı:

YAŞASIN 23 NİSAN!

Bugün ulusumuzun tarihi dönüşümünü, egemenliğin üstün hükmünün kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği o yüce günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yıl dönümünü kutlama şerefine nail oluyoruz.

Bu anıt gün; milletimizin küllerinden yeniden doğuşunun ve zincirlerinden kurtularak özgürlüğüne kavuşmasının simgesi, esarete karşı özgürlüğün, zulme karşı adaletin, karanlığa karşı aydınlığın ebedi zaferinin ilanıdır.

23 Nisan 1920, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının liderliğinde, Türk Milleti'nin kendi geleceğini şekillendirdiği ve modern, demokratik bir ulus devlet iradesinin kristalize olduğu bir mihenk taşı, abidesidir.

23 Nisan, sadece geçmişimizi onurlandırdığımız bir gün değil, aynı zamanda geleceğe dair umutlarımızı, hayallerimizi ve hedeflerimizi canlı tuttuğumuz kıymetli bir bayramdır.

Bu müstesna günün, geleceğimizin teminatı niteliğindeki evlatlarımıza ithaf edilmesi, onlara olan sarsılmaz inancımızın ve onlar için öncelediğimiz huzurlu, müreffeh ve aydınlık bir dünyanın inşası yolundaki kararlılığımızın ifadesidir.

104 yıl sonra, bugün bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine sadık kalarak, demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kutlu emaneti, gelecek kuşaklara taşımak ve onların da bu değerlere sahip çıkarak ileriye taşıyacak şekilde motive etmek müşterek görevimizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlığın, barışın ve bir arada yaşamanın mümkün olduğu bir dünya yaratma çabasına; demokrasiye, insan haklarına olan bağlılığımızı da ekleyerek pekiştirmek önceliğimizdir.

104 yıl sonra, bugün bizler, Gazi Meclisimizin, ulusal iradeyi temsil etme sorumluluğunun bilincinde olarak; çocuklar ve gençlerimizin çağdaş, bilimsel, laik ve demokratik değerlerle donatılmış, özgür bireyler olarak yetişmeleri için ne gerekiyorsa yapma azim ve kararlılığı içerisindeyiz.

Onların eğitim ve sağlık hakları başta olmak üzere, her türlü hakkını teslim etmenin, çocuklara karşı en temel görevimiz olduğunu biliyoruz.

Bu vesileyle bu anlamlı günün, çocuklarımız ve geleceğimiz adına yeni başlangıçlara vesile olmasını diliyor, egemenliğimizin ilelebet korunması yolunda birlik ve beraberlik içinde olmamızın önemini bir kez daha hatırlatıyor, bu dönüm noktasında gösterdiğimiz milli iradenin baki kalmasını temenni ediyorum.

Bu duygularla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıldönümünde, başta çocuklarımız olmak üzere tüm ulusumuzun bayramını kutluyor, bu günü tarihsel mirasımız olarak bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm yoldaşlarına şükranlarımı sunuyorum.

BAŞKAN ARSLAN ANNELER GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI BAŞKAN ARSLAN ANNELER GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI