Denizli Büyükşehir Judo Takımı Slovenya’dan derece ile döndü Denizli Büyükşehir Judo Takımı Slovenya’dan derece ile döndü

Bolu’da oynanan 2023-2024 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası Yarı Finali’nde üçüncülüğü elde eden takım Denizli Bereketli Spor oldu.

U14 kategorisinde 1380 takımdan illerini şampiyon tamamlayan 127 takımın katılımı ile başlayan şampiyona, 03-04 Nisan 2024 tarihlerinde Bolu’da oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

Türkiye Şampiyonasında çıktığı tüm müsabakalarda rakiplerini mağlup ederek final etabına kadar namağlup gelen Bereketli Spor, final etabında Türkiye Şampiyonu olan Kayseri Talasgücü Spor’a 3-1’lik skorla mağlup olurken yarı final müsabakasında rakibi Samsun Kadıköyspor’u 3-2’lik skorla mağlup etti ve 2023-2024 Sezonu Türkiye Üçüncüsü oldu.

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 13.12.13 E0386F2A

Bu büyük başarıyı değerlendiren Kulüp Başkanı Ömer SARIKAYA, Türkiye’nin en iyi 3 takımı arasında yer almaktan gurur duyduklarını dile getirerek U14 takımı için, “Çok iyi bir  takımımız var ve ligdeki başarısını Türkiye Şampiyonasında devam ettirdi. Türkiye Şampiyonasında çok iyi mücadele ettik, en başından beri hedefimiz Türkiye derecesi elde etmekti. Hedeflediğimiz noktaya bugün geldik ve Türkiye’de birçok takım arasından 3. olmayı başardık. İlimize ve kulübümüze bu başarıyı yaşatmak onur verici. Tüm oyuncularımızı tebrik ederim. Bugün Türkiye üçüncülük kupasını kazanan takımımız inanıyorum ki bir gün Türkiye Şampiyonluk kupasını da kazanacaklardır. Kulübümüzü ve ilimizi olabilen en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Tüm oyuncularımı ve teknik ekibimi tekrardan kutluyor, nice başarılar diliyorum.” dedi.

Bolu Karaçayır Tesisleri’nde gerçekleşen U14 Türkiye Şampiyonasında dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını; Bolu Valisi Erkan Kılıç, Amatör İşler Kurulu Koordinatörü Remzi Ay, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, TASKK Genel Başkan Yardımcısı Şener Aydın, Boluspor eski Başkanı Necip Çarıkçı ve Bolu ASKF Başkanı Cemalettin Metin takdim etti.