Mardin'in Derik ilçesinde TIR ile 2 aracın karıştığı kazada yaralılara müdahale eden ekiplere bir başka TIR çarpıp daha sonra kıraathaneye daldı.

Mardin'in Derik ilçesinde TIR ile 2 aracın karıştığı kazada yaralılara müdahale eden ekiplere bir başka TIR çarpıp daha sonra kıraathaneye daldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korkunç kazada 19 kişinin hayatını kaybettiğini, 6’sı ağır olmak üzere 26 kişi yaralandığını açıkladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bölgeye gittiği öğrenildi.

Mardin’de meydana gelen feci kazada ölü sayısı 16’ya yükseldi - Tıkla İzle

Helikopter kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu Helikopter kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu

Bakan Koca: "Mardin Derik'te hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Mardin Derik'te bir tırın kalabalığın arasına girmesi ile meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 19'a yükseldi. 6'sının durumu ağır olmak üzere yaralı sayısı 26'dır. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, tedavisi süren hastalarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu, Mardin'deki kaza bölgesine gidiyor

Alınan bilgiye göre, Bakan Soylu, Mardin'de yaşanan trafik kazası nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bölgeye hareket etti.