"Namaz kılmamanın hukukta cezası var"

Kadınlara yönelik söylemleriyle tepki çeken imam Halil Konakcı, dinde zorlama olduğunu söyledi. Konakçı; "Namaz kılmamanın, oruç tutmamanın dinde cezası var. Sopalama var. Demek ki zorlama var" dedi.

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin ÖZTÜRK Kent20 haber'de İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin ÖZTÜRK Kent20 haber'de

Cem Yılmaz'ın ve onun esprisine gülenlerin dinden çıktıklarını ileri süren Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakcı'nın bir açıklaması daha gündem oldu. Dinde zorlama olduğunu iddia eden Konakcı, namaz kılmamanın ve oruç tutmamanın cezasının 'sopalanmak' olduğunu söyledi.

Konakcı şöyle konuştu:

"Dinde zorlama var. Nasıl var? Namaz kılmamanın hukukta cezası var. Şimdi uygulanmıyor olabilir. Oruç tutmamanın dinde cezası var. Sopalama var. Demek ki zorlama var."

"Tarihe kara leke olarak çoktan geçtiler bile"

Konakcı'nın söz konusu ifadeleri sarf ettiği görüntüyü sosyal medya üzerinden paylaşan CHP Milletvekili Alpay Antmen, şu açıklamayı yaptı:

"Bu adam bir cami imamı. Devlet memuru. Oruç tutmayanların ve namaz kılmayanların sopayla dövülmesi gerektiğini söylüyor. Atatürk ve laiklik karşıtı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kendi söyleyemediği şeyleri bu meczuba söyletiyor. Tarihe kara leke olarak çoktan geçtiler bile"