Yürüyüş, Gazi İlköğretim Okulu önünde toplandıktan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesine doğru gerçekleşti. Yürüyüşe, bir çok eğitim sendikasının yanında CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da katıldı.

Yoğun katılımın olduğu yürüyüşte, "Eğitimde şiddete hayır!", "Öğretmene saygı!" ve "Can güvenliğimiz istiyoruz!" sloganları atıldı. Eğitimciler, pankartlar taşıyarak ve siyah kurdeleler takarak üzüntülerini ve tepkilerini dile getirdiler.

Ali Osman Horzum, yaptığı açıklamada, "Bu trajik olay sadece bir okul müdürünün katledilmesi değil, aynı zamanda tüm eğitim camiasına yönelik bir saldırıdır. Eğitimde şiddetin son bulması için hep birlikte mücadele etmeliyiz." dedi.

Müebbet hapis cezası alınca firar eden şahsın 3 yıllık kaçışını JASAT noktaladı Müebbet hapis cezası alınca firar eden şahsın 3 yıllık kaçışını JASAT noktaladı

Bülent Nuri Çavuşoğlu ise konuşmasında, "Eğitimcilerimize yönelik şiddeti asla kabul etmiyoruz. Bu tür olayların bir daha asla yaşanmaması için gerekli adımların atılması için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

Denizli'deki yürüyüş, Türkiye'nin birçok yerinde düzenlenen benzeri eylemlere de destek oldu. Eğitim camiası, bu trajik olayın bir daha asla yaşanmaması için yetkililerden gerekli adımların atılmasını talep etmeye devam ediyor.

GAZETECİ MUHABİR OSMAN BERKİN YARDIM / ALTAY CAN