Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin İsrail ve Filistin için yaptığı açıklamayı kınadı. Horzum; “Nihat Zeybekci’nin yaptığı açıklamayı büyük bir şaşkınlık ve üzüntü ile hep birlikte öğrendik. Belki sehven yapmıştır diye ek açıklamasını da bekledik. Son açıklaması ilk açıklamasında da beter. Görüyoruz ki; Sokakta Filistin diyenler, salonlarda İsrail diyor. İsrail’in canları katlettiği yerde paranın insan hayatından daha önemli olduğunu savunuyor. Denizli’mizi bu zihniyetten kurtardığımız için bir kez daha mutlu oldum. İnşallah çok yakında ülkemizi de kurtaracağız” dedi.

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin İzmir Mermer Fuarı’nda Filistin ve İsrail’e yönelik yaptığı açıklamayı eleştirdi. Zeybekci açıklamasında; “Denizli biliyorsunuz Türkiye’nin en büyük bakır kablo ihracatçısı olan bir şehir. İsrail’de çok önemli bağlantıları olan arkadaşlarımız da var. Yani, eyvallah, İsrail’in Filistin’de, Gazze’de müslümanlara yaptığı soykırımı, katliamı, bebek katliamını, nefretle, şiddetle kınıyoruz, eyvallah, buna diyecek hiçbir şey yok ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de.. çünkü bizim İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke, yani 6 satıp 1 aldığımız bir ülke. O anlamda, daha hassas olmamız gerektiğine inanıyorum. Bununla ilgili de arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Ekonomi koordinasyonuyla, ilgili bakanlarımızla, bunu gündeme alıp biraz daha hassas bir ayardan geçmesi gerektiğine, ben şahsi olarak inanıyorum.” demişti.

KONYA'DAN SARAYKÖY'DEKİ KAZI ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ KONYA'DAN SARAYKÖY'DEKİ KAZI ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ

SOKAKTA FİLİSTİN, SALONDA İSRAİL

Zeybekci’nin açıklamalarını kınadığını dile getiren Başkan Horzum; “Bu dünya üzerinde insan hayatından daha önemli hiçbir şey yoktur. Partimiz her şeyin önüne insana olan saygısını ve sevgisini koymuştur. Ancak görüyoruz ki AKP siyaseti ve anlayışı bu anlayıştan çok uzak. Bunun örneğini bu ülkede bakanlık yapmış, milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış şuanda da Cumhurbaşkanı Yardımcılığı yapan Nihat Zeybekci’den gördük. Nihat Zeybekci’nin yaptığı açıklamayı büyük bir şaşkınlık ve üzüntü ile hep birlikte öğrendik. Belki sehven yapmıştır diye ek açıklamasını da bekledik. Son açıklaması ilk açıklamasında da beter. Görüyoruz ki; Sokakta Filistin diyenler, salonlarda İsrail diyor. İsrail’in canları katlettiği yerde paranın insan hayatından daha önemli olduğunu savunuyor.

DENİZLİ’MİZİ BUNLARDAN KURTARDIK, SIRA ÜLKEMİZDE

31 Mart yerel seçimlerinde Denizli’mizi bu zihniyetten kurtardığımız için bir kez daha mutlu oldum. Denizli’miz parayı her şeyin önünde gören bu insanların yönetiminden kurtulmuştur. Halkçı ve toplumcu belediyecilikle buluşmuştur. Artık ülkemizin de bunlarda kurtulması gerekiyor. İnşallah çok yakında ülkemizi de kurtaracağız.” Dedi.