Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Honaz Meslek Yüksekokulu (MYO) Dış Ticaret Bölümü tarafından “Gümrük Mevzuatı Güncel Gelişmeler” “konulu konferans düzenlendi.

Honaz MYO Dış Ticaret Bölümü tarafından bölüm öğrencilerine yönelik “Gümrük Mevzuatı Güncel Gelişmeler” konferansı Honaz MYO Konferans Salonunda düzenlendi. Honaz MYO öğrencileri ve Dış Ticaret Bölümü öğretim elemanlarının katıldığı konferansta, Denizli İl Gümrük Müdürü Ömer Yaşar, Gümrük Teşkilatı’nın yapısı, Gümrük Teşkilatı’nın görev ve varlık nedenleri, Denizli Gümrük Müdürlüğü’nün 2023 yılı ithalat ve ihracat işlemleri rakamları ve sektörel dağılımları gibi teknik konuları anlattı. Bunlara ek olarak, Gümrük Teşkilatına yapılan staj başvuruları ve kariyer imkanları hakkında da öğrencilere bilgiler verdi.

Gümrük Müdür Yardımcısı Mustafa Ulu ve Kaçakçılık İstihbarat Bölge Amiri Emrah Turan’ın da yer aldığı konferansta öğrenciler sorularını sorma ve iş imkanları hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

BELEDİYELER GÜÇLÜ OLMALI BELEDİYELER GÜÇLÜ OLMALI

Etkinlik sonunda Honaz MYO Dış Ticaret Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Adnan Akşit ve Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Hale Yayla Ustacı tarafından Denizli İl Gümrük Müdürü Ömer Yaşar’a teşekkür belgesi takdim edildi.