TFF 2. Lig: Denizlispor: 1 - GMG Kastamonuspor: 2 TFF 2. Lig: Denizlispor: 1 - GMG Kastamonuspor: 2

Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Acıpayam Meslek Yüksekokulu (MYO), Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencileri, 34 ülke ve 140 farklı şehirde sergilenen “Body Worlds: Gerçek Hayvanların Anatomi" sergisini gezdi.

Denizli PAÜ Acıpayam MYO Veterinerlik Bölümü Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencileri, bölüm Öğretim görevlileri Dr. Mehmet Başeğmez ve Duygu Yüksel ile birlikte Acıpayam Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle 34 ülke ve 140 farklı şehirde sergilenen Body Worlds, Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisi’ni gezdi.

Öğrenciler dünyaca ünlü bu sergide doğal yollarla hayatını kaybetmiş gerçek hayvanların plastinasyon yöntemiyle hazırlanan ve korunan bedenlerini daha yakından detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldu. Hayvanların biyolojisi, anatomisi ve fizyolojisi üzerine bir inceleme sunan Body World, öğrencilerin hayvanların anatomisi ve çeşitliliği hakkında daha derin bilgilere sahip olmasını sağladı. Öğrencilerin vizyonu, akademik bilgi birikimi ve kariyer gelişimleri için son derece önemli olan bu serginin tüm detaylarıyla gezilmesinin ardından İslam Medeniyetine ait mukaddes emanetlerin de sergilendiği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı İslam Medeniyetleri Müzesi de ziyaret edildi. Öğrenciler bu müzede; Topkapı Sarayı, Saraylar Koleksiyonları, İstanbul Arkeoloji, İstanbul Türbeler, Vakıflar ve Türk ve İslam Eserleri müzelerinden seçilen 7. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar geçen süreyi kapsayan altı yüzü aşkın eseri inceleme fırsatı buldu. Gezi ekibi son olarak, Nakkaştepe Millet Bahçesine giderek burada Boğaz manzaralı hatıra fotoğrafı çektirdi.