Denizli’de Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Türk Dünyasından Esintiler" adlı program düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında Pamukkale Üniversitesinde Doktora yapan farklı Türk Cumhuriyetleri vatandaşı doktora öğrencileri Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen "Türk Dünyasından Esintiler" adlı programda bir araya geldi. Proje öğrencilerin, Türk dilinin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan kelimelerle buluşması, buna bağlı olarak dili iyi kullanması ve düşünce dünyasını geliştirmesi amaçlıyor.

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Ağırman’nın moderatörlüğünü yaptığı programda; Kazakistan’dan Faizulla Toltay, Afganistan’dan Karimullah Oyghagh, Azerbaycan’dan Akil Bekir, Tataristan’dan Danis Kazan, Kırgızistan’dan Akmaral Şeyşenbekova, kendilerini, ülkelerini ve kültürlerini öğrencilere tanıttılar. Program sonunda Pamukkale Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Oğuz Kalkan; Türk Dünyasına ait eserlerle küçük bir müzik konseri gerçekleştirdi.