Uşak’ta 2014 yılından bu yana gönüllü olarak okullarda kendi masallarını anlatan Masalcı Ragıp Amca şimdi de online bağlantıyla Türkiye’nin değişik noktalarındaki okullara ve öğrencilere ulaşmaya başladı.

Denizli Büyükşehir İtfaiyesi, Ege’nin en büyük, Türkiye’de ise ilk 3’te Denizli Büyükşehir İtfaiyesi, Ege’nin en büyük, Türkiye’de ise ilk 3’te

Masalcı Ragıp Amca olarak bilinen yazar ve masal anlatıcısı Ragıp Bayraktar, online bağlantı ile bütün Türkiye’ye ulaşıyor. 2014 yılından bu yana kendi masallarını okullarda gönüllü olarak anlattığını söyleyen Rağıp Bayraktar, “Bu güne kadar Uşak’ta okullarda masal anlatıyorduk. Şimdi yeni bir evreye geçtik. Milli Eğitim Bakanlığının ‘Dilimizin Zenginlikleri’ projesi kapsamında, Türkiye’nin değişik illerinden sosyal medya hesabımıza ‘Bize online masal anlatabilir misiniz’ talepleri gelince, bu isteklere karşılık vermeye karar verdik. İlk olarak Ağrı Diyadin’in bir dağ köyü okuluna online bağlantı sağladık. Biz Uşak’ta okulda masalımızı anlatırken, Ağrı’da ki öğrencilerde bizi akıllı tahtalarından izlediler ve masalımıza katılım sağladılar. Daha sonra da yine Uşak’ta bir okulumuzda masal anlatırken, Bitlis, Yozgat ve Gaziantep’teki okullara bağlandık. Bu işin başı ama güzel bir başlangıç. Bütün Türkiye’ye ulaşmak istiyoruz. Daha çok çocuğa ulaşabilmek hem güzel hem de heyecan verici” şeklinde konuştu.