Kazada ağır yaralanan sürücü hayatını kaybetti Kazada ağır yaralanan sürücü hayatını kaybetti

Denizli Büyükşehir Belediyesinin cam boncuktan seramiğe, kağıt rölyeften tel kırmaya 53 farklı branşta verdiği kurslarda eğitim alan bin 185 kursiyerin binlerce eserinin beğeniye sunulduğu en özel sergi 30 Mayıs’ta kapılarını kapatıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin “Geçmişin Altın İzleri El Sanatlarımızın Geçmişten Geleceğe Yolculuğu" temasıyla sunduğu 7. Karma Sergi büyük beğeni topluyor. 53 farklı branşta eğitim alan bin 185 kursiyerin 5 bin adet eserinin yer aldığı sergi 30 Mayıs’ta kapılarını kapatacak. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam eden sergide cam boncuktan seramiğe, kağıt rölyeften tel kırmaya, sır üstü porselen dekorlamadan soğuk seramik çiçek yapımına kadar 5 bin eser beğeniye sunuldu. El emeği göz nuru eserlerini satma imkanına da kavuşan kursiyerler ev ekonomilerine de katkıda bulunabiliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi DENMEK ve Genç Denizli projesi kapsamında ortaya konan binlerce eser 30 Mayıs saat 19.00’a kadar görülebilecek.

Başkan Çavuşoğlu kursiyerleri yalnız bırakmıyor

Sergiyi ziyaret ederek kursiyerleri yalnız bırakmayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 45 eğitmen ve bin 185 kursiyerle el emeği göz nuru binlerce eserin ortaya konduğu serginin çok özel olduğunu söyledi. Sergiye emek veren herkese teşekkür eden Başkan Çavuşoğlu, “Türk el sanatlarının gelişmesinin yanında vatandaşlarımızın sosyalleşmelerine, yeteneklerini ve hayal güçlerini ortaya çıkarmasında önemli rol oynayan, özellikle kadınlarımız için de oldukça yararlı olan kurslarımızda ortaya çıkan binlerce eser beğeniye sunuldu. Tüm halkımızı 30 Mayıs’a kadar el emeği göz nuru güzel eserleri görmeye davet ediyorum” dedi.

Kaynak: iha