Denizli Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı etkinliklerini çok farklı bir koreografi ile gerçekleştirdi.

800 öğrencinin görev aldığı, Cumhuriyetin kuruluşu ile başlayan ve 100. Yıl’a kadar Cumhuriyetin gelişimini gösteren farklı koreografiler ile yapılan çalışmada öğrencilerin performansı göz doldurdu. Denizli Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ilk olarak çizdikleri kalp ile Cumhuriyetin doğumunu, daha sonra ilk meclisi çizerek cumhuriyetin kuruluşunu canlandırdı. Cumhuriyetin 10. Yılı çizilen fabrika ile 50. Yılı köprü ile canlandırıldı. Cumhuriyetin 100. Yılı; milli muharip uçağı Kaan, ilk yerli ve elektrikli araç TOGG ile canlandırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilen 100. Yıl Marşı eşliğinde hazırlanan klip izleyicilerin beğenisine sunuldu.

GAZETECİ MUHABİR OSMAN BERKİN YARDIM 

24 KASIM UMUTTUR, MÜCADELEDİR, HAKKIMIZI İSTİYORUZ; KAZANACAĞIZ! 24 KASIM UMUTTUR, MÜCADELEDİR, HAKKIMIZI İSTİYORUZ; KAZANACAĞIZ!