Sağlık Meslek Liseleri, eğitim gören öğrencilerin uygulama eğitimleri (staj) için bir sağlık kuruluşu ya da hastane yakınında olması gerekmektedir. Ancak bu okulun bulunduğu IRLIGANLI mahallemizde  bir sağlık kuruluşu ya da bir hastane bulunmamaktadır.

Peki o halde bu okul neden buraya, Irlıganlı’ya taşınmıştır? Dönemin okul müdürü ve siyasileri seçim vaadiyle bu okulu taşımış, öğretmenlerimizi ve yüzlerce  öğrenciyi taşımalı eğitime  zorunlu kılmıştır.

Sağlık Meslek Liseleri insan sağlığına yatırım yapılan, bu yönüyle eğitimlerin önemli olduğu hassas bir okuldur. Zekanın yanında el becerileri de bu okulun eğitimi için önemlidir. Öğrencilerinin akademik yönü kadar ilgileri ve sağlık alanına yatkınlığı ön plana çıkmaktadır. Yani eğitimde hatayı affetmeyecek bir okul türüdür Sağlık Meslek Liseleri.

Başkan Arslan’dan Çamelili çocuklara tatil hediyesi Başkan Arslan’dan Çamelili çocuklara tatil hediyesi

Bu okulların hastanelere, sağlık kuruluşlarına uzak yerleşkelerde olması ilgiyi azaltmakta, başarılı öğrencilerin bu okulu tercih etmesini zorlaştırmaktadır. Irlıganlı Mahallemizde bulunan okulumuzda; 

  • Öğrencilerinin % 97’si Denizli’den taşımayla gidip gelmektedir. 

  • Öğretmenlerinin tamamı Denizli’den gidip gelmektedir. 

  • Okulun yöneticileri Denizli’de oturmaktadır. 

  • Öğrencilerimiz uygulama eğitimlerini yani stajlarını Denizli’de yapmaktadırlar.

O zaman bu okulun Irlıganlı’da olmasını gerektirecek hiçbir somut gerekçe bulunmamaktadır. Öğrenci, öğretmen, idareci yıllardır gidip gelirken, bu kadar ekonomik gider, bu ülkenin ekonomik kaybı değil midir? Zaman kaybı, trafik riski bu eğitimi olumsuz etkilemektedir. İvedilikle bu okulun Denizli kent merkezine, bir sağlık kurumu yakınına taşınması için gereğinin yapılmasını yetkililerimizden istiyoruz.

Eğitim-iş bu konuyu takip ederek öğretmen ve öğrencilerimizin, velilerimizin daha sağlıklı bir eğitim ortamına kavuşmaları için gerekeni daima yapacaktır.