DENİZLİ (İHA) – Denizli’de Çal Halk Eğitimi Merkezi tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen yılsonu sergisi büyük ilgi topladı.

Denizli’nin Çal ilçesinde sanat, emek ve öğrenmenin şöleni yapıldı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, kursiyerlerin el emeği ürünlerinin yer aldığı yılsonu sergisiyle ilçenin sanat ve kültür hayatına katkı sağladı. Çal Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik Çal Kaymakamı Ahmet Baz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Aktaş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Denizli, daire amirleri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

GSB Spor Okulları eğitimlerine başlıyor GSB Spor Okulları eğitimlerine başlıyor

Sergide, Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerlerinin emekleriyle hazırlanan el sanatları, yöresel dokuma, sepet örmeciliği, nakış, moda tasarım, deri işlemeceliği, takı tasarım, şapka, iç kıyafet, ata tohum ve yöresel gıda ürünleri sergilendi. Sergi, katılımcıların çeşitli becerilerini ve yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu bir platform olarak öne çıktı.

Etkinlikte ayrıca anasınıfı ve ilkokullarda yürütülen akıl ve zeka oyunları, sahne sanatları, spor, el sanatları ve ekolojik tarım uygulamaları kurslarının eğitimcilerinin gerçekleştirdiği atölye çalışmaları da çocuklardan büyük ilgi gördü.

Çal Kaymakamı Ahmet Baz ve ziyaretçiler standları tek tek ziyaret ederek, usta öğretici ve kursiyerlerden yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldılar. Kaymakam Baz, atölye ve kursları da ziyaret edeceğini belirterek emeği geçen herkesi tebrik etti.

Kaynak: iha