Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 24 Kasım gününü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz” dedi.

CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Başkan Coşkun, mesajında; “Devlet büyüklerinin eğitim üzerinde yapılan hatalarından ve öğretmenlerimizi değersizleştiren yönetmeliklerden acilen vazgeçmeli, baş tacı eğitimcilerimize gereken değeri ve önemi vermelidir. “Dünyanın en kutsal mesleği şüphesiz ki öğretmenliktir. Öğretmenlik; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, gelecek nesillere aktarılmasında en önemli role sahiptir. Tarih boyunca elde edilen başarılarda öğretmenlerin emekleri yadsınamaz. Bu kutsal görevi şartlar ne olursa olsun büyük bir sorumlulukla yerine getiren, insanlığa hizmet edecek olan ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren, milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi öğreten, iyiye, doğruya ve güzele sevk eden öğretmenlerimize çok şey borçluyuz” diye konuştu.

Başkan Coşkun, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Türkiye’de son yıllarda en çok tartışılan konulardan bir tanesi, eğitim sisteminde yapılan değişiklikler oldu. 15 senede göreve gelen 6 Milli Eğitim Bakanı, sınav sistemlerinden müfredata köklü değişiklikler yaptı. Liselere girişte LGS, OKS, 3’lü SBS, tek SBS, TEOG gibi yeniliklerle isimleri değiştirildi. Bu değişiklikler, öğrencilerimizin adaptasyon sürecinde sorunlar yaşamasına neden oldu. Eğitim sistemi ile adeta oyuncak gibi oynadılar. Ağırlık olarak yük olan ancak; içerik olarak hafif kitapları, öğrencilerin sırtına yükleyip bilgilerden mahrum bıraktılar. Çocuklarımız, okullarda değil; etüt merkezlerine ve kurslara mecbur bıraktılar. Devlet büyüklerinin eğitim üzerinde yapılan hatalarından ve öğretmenlerimizi değersizleştiren yönetmeliklerden acilen vazgeçmeli, baş tacı eğitimcilerimize gereken değeri ve önemi vermelidir. Bu duygu ve düşünceler ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ülkemizin her köşesinde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Görevi başında şehit olmuş aziz eğitim şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum”