Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Milli Takımı’nın oynadığı maçı Sevindik mahallesinde caminin önünde gösterime sundu. Ancak, camiden elektrik çekilmesiyle ilgili sorun yaşandı. Çavuşoğlu, maça kısa bir süre kala Denizli İl Müftüsü tarafından elektriğin kesildiğini belirtti. “Orada maç yayını yapmak için camiden elektrik çekmiştik. Denizli İl Müftüsü tarafından maça kısa süre kala elektriğimiz kesildi. Biz de jeneratör ile yayın yaptık.” dedi.

"Müftüyü Oturduğu Makamın Ağırlığını Taşımaya Davet Ediyorum"

Çavuşoğlu, müftünün aldığı bu kararın milli maç zamanı gerekçesiz bir şekilde uygulandığını ifade ederek, “Müftüyü oturduğu makamın ağırlığını taşımaya davet ediyorum. Kutsal ibadethanelerin hepimizin evi olduğunu hatırlatıyorum. Kendisini kamuoyuna ve Allah’a havale ediyorum.” diye konuştu.

Çavuşoğlu, maç yayını yapmak için camiden elektrik çektiklerini, ancak Denizli İl Müftüsü tarafından elektriğin kesildiğini belirtti. Çavuşoğlu, "Milli maç zamanı gerekçe olmadan bu yapıldı. Müftüyü oturduğu makamın ağırlığını taşımaya davet ediyorum. Sadece o kutsal ibadethanelerin hepimizin evi olduğunu, hepimizin o evden su, elektrik ve benzeri toplumsal ve manevi duygularımızın güçlendiği yerden bu ihtiyaçların karşılamakla minnet etmek değil, sorumlu olduğu bilmesini istiyorum. Kendisini kamuoyuna ve Allah’a havale ediyorum." dedi.

Çavuşoğlu ve Doğan yapılaşmaya tepki gösteren Şemikler sakinlerine destek verdi Çavuşoğlu ve Doğan yapılaşmaya tepki gösteren Şemikler sakinlerine destek verdi

Editör: Bülent Öztürk