İngiliz gazete DailyMail için ünlü astrologlar Jemima Cainer ve Oscar Cainer, yeni yılın burçlara neler getireceğini yorumladı. 

2023 ne kadar zorlu bir yıl olsa da astrologlar, 2024'ü mutluluğu, güvenliği ve başarıyı simgeleyen gezegensel hizalanma sayesinde olumlu değişimlerin yaşanacağı yeni ve cesur bir çağın habercisi olarak görüyor

Plüton, Neptün ve Uranüs'ün hareketlerinin on yılın sonuna kadar bakış açımızı olumlu yönde etkileyecek bir değişim çağını başlatacağı bekleniyor. Oscar Crainer, adeta müjdeyi veriyor ve "Sadece bu da değil, bu kozmik güç merkezlerinin yarattığı enerji, hepimizin yaşamlarımızı iyileştirmesini sağlayacak ilham oklarını oluşturacak" diyor.

KOÇ 

2024'ün başlarında, nisan ayında burcunuzda bir Güneş tutulması ve ardından Jüpiter/Uranüs yakınlaşması hakim olacak. Enerjinizin yeni seviyelere ulaşmasıyla beraber sahip olduğunuz kaynakları daha etkin kullanacaksınız.

Ayrıca özgüveniniz artarken maddi olarak da daha rahatlayacaksınız. Cazibeniz ise önemli bir ilişkiyi derinlik ve anlam katacak şekilde değiştirecek.

Dünyayla ve çevrenizdeki insanlarla farklı ilişki kurma yolları aramaya açıksanız, hayallerinizi gerçekleştirmekten alıkoyan eski zihniyetinizi kendinize inanarak geride bırakabilirsiniz. Bunun olumlu yansımaları da en belirgin şekilde kariyerinizde görülecek ve keşfedilecek heyecan verici yeni yollarla karşılaşacaksınız.

2024'te yıldızlar sizi, duygularınızı paylaşmaya teşvik ediyor. Bu kulağa korkutucu geliyorsa, birlikte olduğunuz kişinin bir süreliğine dizginleri ele almasına izin vermeniz gerekebilir.

BOĞA 

Boğalar için 2024 yılı bir değişim yılı. Nisan ayının güçlü Jüpiter/Uranüs kavuşumu, değişimi hissetmeye başladığınız zaman olacak. Uyum sağlama yeteneğiniz geliştikçe, ilerlemek için zorlukların üstesinden gelmenin yeni yollarını bulacaksınız.

Jüpiter mayıs ayında burcunuzdan ayrıldığında, şimdiye kadar kişisel gelişiminizde şimdiye kadar edindiğiniz iyi ve kötü deneyimlerin meyvelerini toplamaya başlayacaksınız. Ağustos ayının sonlarında ise geleceğe dair vizyonunuz daha parlak olacak.

Aşk hayatınız, bu yıl mükemmel olmayacak, ancak romantik bakış açınız oldukça umut verici. Mayıs ayına kadar burcunuzda olan Jüpiter ile önünüze çıkan birçok fırsat var. 23 Mayıs'ta Venüs Jüpiter ile kavuşum yaparken, heyecan verici gelişmelere açık olun.

İKİZLER

Mayıs 2024'te umut, macera, iyimserlik anlamına gelen Jüpiter 12 yıl sonra ilk kez burcunuza giriyor. Onun gelişiyle beraber de kendi yeteneklerinize olan inancınız artacak, böylece aldığınız kararlardan daha emin olacaksınız. Hedeflerinize odaklanmanızın zamanı geldi.

Nisan önemli bir ay olacak. Gezegenler, ne istediğinizi yeniden değerlendirmeye ve temel ilkelerinize odaklanmaya çağıracak.

Mayıs ayında burcunuza geçen Jüpiter, sizi cömert olmaya teşvik ediyor. Yine de ilişkilerdeki dengesizlikleri görebilme yeteneğinizi karşınızdaki insana da ilham olacak şekilde kullanırsanız güzel bir birliktelik yakalayabilirsiniz.

YENGEÇ

İster 20 Haziran'daki gündönümü dolunayı, ister ağustosun Mavi Ay'ı, ister ekimin Süper Ay'ı olsun, kozmik hareketlerin merkezindesiniz. 

Jüpiter ve Uranüs'ün nisan ayındaki yakınlaşması sahneyi hazırlıyor. Bu da geliştirmesi için çok çalıştığınız bir ilişkide bir atılımın habercisi olacak.

Bu yıl sizi geride tutan kendinize dair şüphelerinizden kurtulabileceksiniz. Artık kalbinizin arzularını keşfetmekte özgür olduğunuz bir gelecek yaratmaya başlayabilirsiniz.

Başkalarını önemsemek için harcadığınız enerjiyi kendi huzurunuz içinde harcarsanız ilişkilerinizde de mutluluğu yakalamanız kaçınılmaz olacak. 8 Mayıs'taki Yeni Ay, tutku ve amacın güçlü bir birleşimini getiriyor. Bu anı kaçırmamaya çalışın.

ASLAN

Nisan ayında başlayan gezegen hareketleri hayatın zorluklarına yaklaşım şeklinizi değiştirmeniz için size ilham verecek. Şimdiye kadar hep başkalarının beklentilerine uygun bir imaj sunmak zorundaydınız. Onların beklentilerine meydan okumanın yollarını buldukça, gelişmeye başlayacaksınız.

Eylül ayı; gizli yeteneklerinizi geliştirme, yeni hedefler belirleme ve işinizi yürütme şeklinizi değiştirme fırsatlarını beraberinde getirecek.

Aşk hayatınızda ise sizi şaşırtacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Arzu ettiğiniz ilişki ve anlayış muhtemelen beklenmedik yerlerden/kişilerden gelebilir. 

Daha yumuşak tarafınızı gösterebilirseniz, sonuç sevgi ve anlayış olacaktır. 4 Haziran'da Venüs yöneticinize bağlanıyor. Romantizm gündeminizin en üstündeyken ihtiyaçlarınızı dile getirin.

Dünyanın en küçük dokuma tezgahları görücüye çıktı Dünyanın en küçük dokuma tezgahları görücüye çıktı

BAŞAK

Jüpiter, yılın çoğunu başarı şansınızı artırarak geçirmenizi sağlarken önünüze çıkan fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için mükemmel bir konumda olacaksınız. Ancak potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmaya başlamadan önce yapmanız gereken bir şey var:

Nisan ayındaki Jüpiter/Uranüs kavuşumu sizi, dünyadaki rolünüze bakış açınızı değiştiren yeni bir felsefe keşfetmeye teşvik edecek.

Jüpiter, mayıs ayında burç değiştirirken de itibarınızı artırabilirsiniz.

Büyük değişimler hayatınızın her alanını kapsıyor. Ancak başka şeylerle ilgilendiğiniz için sevgiyi kaçırmayın. Venüs, 19 Nisan'da geri giden yöneticiniz Merkür ile bağlantı kurarken, geçmişten biri geleceğinizi paylaşabileceğiniz biri olabilir mi?

TERAZİ

2024'te, dünyayla ilişkinizi değiştirmenin yollarını bulacaksınız, böylece hayatınızda daha fazla neşe ve tutku olacak. Nisan ayında Jüpiter/Uranüs yakınlaşması, enerjinizi nasıl ve kime yönlendirdiğinizi değiştirmenizi sağlayacak. Eğer işleri yapma şeklinizi değiştirirseniz, bu size hayatınızla ilgili daha fazla söz hakkı verecek.

Mayıs ayında Jüpiter burç değiştirdikçe, yeni keşfettiğiniz güçlenme duygusu, bir zamanlar erişilemez görünen deneyimleri keşfetmenize yardımcı olacak.

Bu yıl Jüpiter'den ilham alarak ihtiyaçlarınızı ifade etmeye daha hazır hissedeceksiniz. Her ne kadar bu, sizin için zor olsa da dengeli bir ilişkiyi yürtümenin tek yolu bu. Mutlu olacağınız bir ilişki geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. 

AKREP

Yaşadığınız çalkantıların sonunda meyvesini alacaksınız. Edindiğiniz deneyimlerlerle farkına vardığınız içsel gücünüz, dünyanızı dönüştürmek için kullanabileceğiniz süper güç olacak. Nisan ayındaki Jüpiter/Uranüs kavuşumuyla potansiyelinizi gerçekleştirme kararlılığına sahipsiniz.

Jüpiter'in burç değişikliği, sizi başkalarına bağlayan bağları derinleştirmeye teşvik ediyor. 

Kasım ayında Plüton, Oğlak burcundan ayrıldığında, artık yaptığınız seçimleri korkunun yönetmesine veya keşfetmek istediğiniz ilişkilere engel olmasına izin vermeyeceksiniz.

Aşk hayatınızda ise kendi ihtiyaçlarınıza saygı göstererek harika bir birliktelik yaratmaya çalışabilirsiniz. Kendin olma özgürlüğünü bulmak, destekleyici birinin kollarında dans etme şansını getirir. 13-17 Şubat size en derin arzularınızı gerçekleştirme şansı sunuyor.

YAY

Yay burçları için büyük bir yıl. Nisan ayında yöneticiniz Jüpiter Uranüs'le buluştuğunda hayatınızın heyecan verici bir şekilde değiştiğini hissedeceksiniz.

2023'te kendinizi ifade etme yeteneğiniz artan sorumluluklar nedeniyle sekteye uğradı. Nisan ayındaki Jüpiter/Uranüs yakınlaşması sizi işleri farklı yapmaya teşvik ediyor. Bir yolculukta olduğunuzu ve arkadaşlarınızın da seyahatlerinizde ortak olduğunu kabul ettiğinizde, hayatın size sundukları karşısında heyecanınız yeniden canlanacak.

Yöneticiniz Jüpiter İkizler burcuna girerken, yeni keşfettiğiniz bırakma yeteneğiniz sayesinde hayatınıza daha fazla sevgi gelecek. Bir ilişkiniz varsa aradığınız uyumu nihayet yakalayacaksınız. Eğer aşkı arıyorsanız, gerçek benliğinizi paylaşmak onu bulma şansınızı artıracak.

OĞLAK

Bu yıl, size yaşamınızı değiştirecek kaynakları hediye ediyor. Değişimlere ise düşündüğünüzden daha uyumlusunuz. Ve mayıs ayında Jüpiter burç değiştirdiğinde, yaşayacaklarınızla fazlasıyla başa çıkabileceksiniz. Sürekli değişen bir dünyada nasıl gelişebileceğinizi görmeye başlayacaksınız.

Arzu ettiğinizi elde etmenin yenilikçi yollarını bulmanızı sağlayacak fikirlere, yaratıcılığa ve deneyime sahip olacaksınız. 

Venüs 23 Ocak'ta burcunuza geçiyor ve kalp meseleleri ciddileşiyor

KOVA

Nisan ayında Jüpiter yöneticiniz Uranüs'le kavuşum yaparken bazılarına şok edici gelse de size mantıklı gelebilecek radikal bir değişim çağrısı yapılıyor. Bu, kişisel ve mesleki gelişimi getiren bir maceranın da kapılarını aralamanız demek.

Zorlukların üstesinden gelmenin tadını çıkaracaksınız. 2024'te, mümkün olduğunu düşündüğünüzden çok daha fazlasını kazanmaya hazırsınız.

Dönüşüm gezegeni Plüton, burcunuzda uzun süre kalmak için kasım ayında yavaş yavaş yerleşmeye doğru ilerliyor, bu nedenle derin, önemli bir değişim bekleyin. En içteki benliğinizi ifade etme cesaretini bulmanın romantik yaşamınız üzerinde güçlü bir etkisi olacak. 16 Şubat'ta Venüs burcunuza girdiğinde aşk hayatınız macera dolu bir hal alacak.

BALIK

Nisan ayında, artık tutkularınızı iletmenin yeni yollarını bulacaksınız. Fırsatları heyecan verici gelişmelere dönüştürme cesaretini kazanacaksınız. 

2024 önemli değişimleri içerse de zorlukların üstesinden gelme konusunda fazlasıyla yeteneklisiniz ve yaratıcılığınızı ifade etmenin yeni yollarını araştırmaktan keyif alacaksınız