Türkiye’nin dört bir yanından gelen 180 üniversite öğrencisini Denizli’de buluşturan “Yeni Medya ve İletişim Kampı”nda RTÜK Başkanı Ebubekir Coşkun gençlerle tecrübelerini paylaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan Kış Kampları Türkiye’de 10 ilde 10 farklı tema ile başladı.

Bu kamplardan Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak “Yeni Medya ve İletişim Kampı” açılış programı ile başladı. Programa Kredi Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Haluk Tayyib Yetim, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Kültür Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ekrem Boran, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılışında 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu gösterilerini sundu. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleşen kampta ilk gün RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TRT Spikeri Işıl Açıkkar, Dijital İletişim Uzmanı Said Ercan seminerleriyle öğrencilere tecrübelerini aktardı. Öğrencilerin konuklara merak ettikleri soruları yöneltiği internaktif şekilde gerçekleşen programda ilk gün geride kaldı.

Denizli’ye gelip tecrübelerini öğrencilere aktaran RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kampların gençlerin kendilerini geliştirmesi adına oldukça önemli olduğunu söyledi. RTÜK’ün işleyişi, görevleri ile sosyal medyada dezenformasyon ile mücadele konularına değinen Şahin, öğrencilerin ilgisinden memnun kaldı.

"Güzel bir kamp gençlerimizi bekliyor"

Organizasyona ev sahipliği yapan Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, ‘Yeni Medya ve İletişim Kampı’ için ülkemizin dört bir yanından Denizli’ye gelen 180 kıymetli genci misafir etmekten dolayı onur duyduklarını belirterek, “Ülkemizin geleceği, iyi yetişmiş ve donanımlı gençlerdedir. Mesleki olarak iyi yetişmiş olan bunun yanında içinde yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven, çalışkan, üretken gençler geleceğimizin teminatıdır. Biz gençlerimizi geleceğe iyi hazırlamak istiyoruz. “Yeni Medya ve İletişim Kampı” ile 180 öğrencimizi 5 gün boyunca Denizli’de misafir edeceğiz. Yeni Medya ve İletişim Alanında uzman çok değerli dokuz ünlü isim, tecrübelerini paylaşmak için sizlerle beraber olacak. Denizli’mizin tarihi, doğal ve kültürel mekanlarına gezilerimiz ile yaşamınızda iz bırakacak 5 günlük bir kamp dönemi geçireceğinize inanıyorum” dedi.