Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde işlenmeyen boş arazilerde arpa ve buğday ekimi gerçekleştirerek, elde ettiği ürünlerle üreticilere yem desteği sağlıyor.

Pamukkale Belediyesi Gözler Mahallesi’nin ardından Akköy Mahallesi’nde yem dağıtımı gerçekleştirdi. Akköy Mahallesi’nde gerçekleşen yem dağıtım töreni ve mahalle buluşmasında Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarı Ahmet Yılmaz ve AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel’de eşlik etti. Pamukkale ilçesinde hayvancılıkla uğraşan yaklaşık 537 üreticiye 50 ton yem desteği sağlayacak olan Pamukkale Belediyesi, Akköy Mahallesi’nde 36 vatandaşa yem desteği yaptı.

“Hem zamana hem de dayanışmaya ihtiyaç var”

Pamukkale Belediyesi’nin organizasyonu ile Akköy Mahallesi’nde gerçekleşen yem dağıtım töreni ve mahalle toplantısında Başkan Örki’ye yoğun sevgi, ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür ederek, desteklerini sürdürdüğünü belirtti. Başkan Örki, tüm vatandaşların talep ve önerilerini not alarak, belediye başkan yardımcılarına anında ileterek, çözüm odaklı olacaklarını belirtti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu yıl 200 dönüm araziden elde ettikleri ürünlerle yem desteği yaptıklarını belirtti. Destek alacak vatandaşları belirlerken belirli şartlar olduğunu ifade eden Başkan Örki, tarım müdürlüğünde kaydı bulunan, 1 ila 10 baş hayvan arasında faaliyet gösterenlere destek sağlandığını söyledi. Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel afetinde en çok etkilenen mahallelerden olan Akköy’de hasarı ortadan kaldırmak için vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyleyen Başkan Örki, mahallede 25 ton yem ve saman dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Geçtiğimiz aylarda ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi maalesef ilçemizde de afetler yaşadık. Sel felaketini yaşadık. Bu felakette Akköyümüz de ciddi şekilde hasar aldı. Biz haberi alır almaz buradaydık. Afetten zarar gören vatandaşlarımızın sizlerin yanında olduk. Bundan sonrada yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Önce dağlardan gelen çamurların temizliğine başladık. Sonrasında evlerimizin içerisinde ince temizliğe başladık. Ardından tamirat ve tadilat gerektiren işlerimiz varsa yaptık. Bunun yanında afetten zarar gören vatandaşlarımıza da hem Pamukkale Belediyesi olarak hem Büyükşehir Belediyemiz hem de Pamukkale Kaymakamlığımız vasıtasıyla maddi desteklerde de bulunduk. Çorba da bizimde tuzumuz olsun istedik. Elbette bütün yaraları sarabilmek her şeyi unutturabilmek mümkün değil. Bunlar için hem zamana hem de dayanışmaya ihtiyaç var. El ele verdikçe omuz omuza verdikçe aşılamayacak bir sorunumuz elhamdülillah yok. Çok şükür ki cana bir şey gelmedi, hiçbir vatandaşımızı kaybetmedik. Tabi ki sel afeti sadece buralarda olmadı. Uzunpınar, Gözler, Karahayıt, Gökpınar, Cankurtaran, Karataş mahallelerimizde oldu. Yüce Rabbim sel afeti ile bizleri imtihan etti.” diye konuştu.

“Her birinize yürekten teşekkür ediyorum”

Başkan Örki, “Bizler bunun akabinde çiftçimizin sürekli kullandığı arazi yollarımızın tamir ve bakım işlerine giriştik. Pamukkale Belediyesi olarak Denizlimize 2 tane uluslararası FİFA standartlarında saha yaptık. Bir tanesi de Akköyümüzde oldu. Akköy’ümüzün her bir sokağını kilit parke ile döşeyerek vatandaşlarımızı tozdan çamurdan kurtardık. Bugün burada sizlerle hem yem dağıtım törenimizi hem de mahalle toplantımızı gerçekleştirmek istedik. Davetimiz kırmayıp icabet ettiğiniz için her birinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“Başımız sağolsun”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Akköy Mahallesi’nde mahalle toplantısı sırasından Kuzey Irak’ta devam eden ’Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman Operasyonu’ bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada Denizlili İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek şehit olduğu haberini öğrendi. Üzücü haberi Akköy Mahallesi sakinleri ile paylaşan Başkan Avni Örki, “Buldanlı hemşehrimiz maalesef ki çatışmada şehit olmuş. Şehidimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, vatan sağolsun. Rabbim memleketimize böylesi acıları hiçbir zaman göstermesin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum” diye konuştu.