Pamukkale Belediyesinin 2023-2024 eğitim öğretim döneminde ortaokul ve lise öğrencilerine vereceği eğitim yardımı başvuruları başladı.

Denizlispor’da galibiyet sevinci geldi Denizlispor’da galibiyet sevinci geldi

Eğitim alanında önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde de ortaokul ve lise öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Pamukkale Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında alınan karar istikametinde ihtiyaç sahibi 2 bin 500 öğrenci 8 ay boyunca eğitim yardımı alacak. Pamukkale ilçe sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi, devlet okullarında okuyan başarılı öğrencilere verilecek olan eğitim yardımı başvuruları 15 Ağustos 2023 - 15 Eylül 2023 tarihleri arasında belediyenin resmi internet adresinden yapabilecek.

"Tek gayemiz çocuklarımız, gençlerimiz ve onların eğitimi"

Toplamda 2 bin 500 ortaokul ve lise öğrencisinin aylık 500 TL eğitim yardımı yapılacağını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin destekçisi olacağız. Bu yıl 2 bin 500 öğrencimize yapacağımız yardım miktarını 100’de yüz zam yaparak 500 TL’ye çıkardık. Tek gayemiz çocuklarımız, gençlerimiz ve onların eğitimi. ‘Eğitime destek, geleceğe yatırımdır’ diyoruz ve bu düşüncelerle projelerimize devam ediyoruz. Eğitim yardımı başvuruları belediyemizin web sitesinden 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak. İstenilen evraklar ve inceleme sonunda en çok ihtiyacı olan öğrencilerimiz eğitim yardımı almaya hak kazanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sürecek olan eğitim desteğimiz hayırlı olsun” dedi.