TALEPLER DOĞRULTUSUNDA İLÇENİN BİRÇOK MAHALLESİNDE VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ KURS İMKÂNI SUNAN MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NCE 22 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK. EL SANATLARI VE YABANCI DİL KURSU’NDA DERİ, TIĞ, ÇANTA, NAKIŞ, RÖLYEF, TEL KIRMA, MİYUKİ, SERAMİK, DİKİŞ, İĞNE OYASI, RESİM, OKUMA-YAZMA VE İNGİLİZCE (10 YAŞ VE ÜZERİ) KURSLARI GÖRÜLECEK. KAYITLAR, TÜM KADIN ÇOCUK YAŞAM MERKEZLERİ’NDEN, MERKEZEFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ VE SANAT MERKEZİ’NDEN YÜZ YÜZE YAPILACAK. 9 BRANŞTA MÜZİK EĞİTİMİ VERİLECEK PİYONO, KEMAN, ÇELLO, PERKÜSYON, BASGİTAR, KLARNET, ŞAN, BATERİ VE BAĞLAMA BRANŞLARINDA AÇILAN VE MERKEZEFENDİ’DE İKAMET EDEN 8-50 YAŞ ARALIĞINDAKİ VATANDAŞLARIN BAŞVURULARININ ALINDIĞI KONTENJANLA SINIRLI OLAN 'MÜZİK KURSLARINA' KAYITLAR; MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ SANAT MERKEZİ’NDEN YAPILACAK. KURSLARA BAŞVURULAR İSE MERKEZEFENDİ MAHALLESİ ÇAM SOKAK NO:11/A BULUNAN KURS MERKEZİNDEN YAPILACAK. MERKEZEFENDİLİLER, BELEDİYEYE AİT ÇAĞRI MERKEZİNDEN DE KURSLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALABİLECEKLER.

Türkiye’nin ilk afet master planında çalışmalar sürüyor Türkiye’nin ilk afet master planında çalışmalar sürüyor

Merkezefendi Belediyesi’nin açacağı 22 branştaki ‘Müzik, El Sanatları ve Yabancı Dil’ kurs kayıtları başladı.

Merkezefendi Belediyesi kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Talepler istikametinde ilçenin birçok mahallesinde vatandaşlara ücretsiz kurs imkânı sunan Merkezefendi Belediyesi’nce 22 branşta eğitim verilecek. El Sanatları ve Yabancı Dil Kursu’nda Deri, Tığ, Çanta, Nakış, Rölyef, Tel Kırma, Miyuki, Seramik, Dikiş, İğne Oyası, Resim, Okuma-Yazma ve İngilizce (10 yaş ve üzeri) kursları görülecek. Kayıtlar, tüm Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nden, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Sanat Merkezi’nden yüz yüze yapılacak.

9 branşta müzik eğitimi verilecek

Piyono, Keman, Çello, Perküsyon, Basgitar, Klarnet, Şan, Bateri ve Bağlama branşlarında açılan ve Merkezefendi’de ikamet eden 8-50 yaş aralığındaki vatandaşların başvurularının alındığı kontenjanla sınırlı olan ’Müzik Kurslarına’ kayıtlar; Merkezefendi Belediyesi Sanat Merkezi’nden yapılacak. Kurslara başvurular ise Merkezefendi Mahallesi Çam Sokak No:11/A bulunan kurs merkezinden yapılacak. Merkezefendililer, belediyeye ait çağrı merkezinden de kurslar hakkında detaylı bilgi alabilecek.