Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, programda soruları yanıtladı. 

“Ne olursa olsun iktidar, bugün kendi kabahatini örtmek için muhalefeti suçlamaya kalkıyor” diyen Karamollaoğlu, “Allahtan korkun yahu! 20 senenin mesuliyeti kendi omuzlarında, sorumluluk onlarda. İçinden çıkılamayacak bir hale getirmişler ülkeyi” çıkışında bulundu.

“EY MİLLET, 20 YILDIR BU ÜLEYİ YÖNETENLERE BAKIN, KARAR VERİN”

İktidarı eleştiren ve seçim mesajı veren Karamollaoğlu, “Biz seçime giderken vatandaşımıza ‘Ey millet, bugüne kadar 20 yıldır bu ülkeyi idare edenlere bir bakın. Tasvip ediyorsanız, bu problemlerin devamından yanaysanız devam edin' diyoruz” şeklinde konuştu.

ADAY AÇIKLAMASI

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

*Bu aday, bizim ittifak ettiğimiz konularda kendisinin de ittifak içinde olduğunu vatandaşa deklare edecek. Ondan sonra seçime gidilecek. Bu noktada karar verebilmek için hepimizin kamuoyu yoklamalarına ihtiyacımız var.

“KAMUOYU YOKLAMALARINDA TAYYİP BEYİN KAZANMA İHTİMALİ GÖZÜKMÜYOR”

*Kamuoyu yoklamalarına baktığımız zaman Tayyip beyin kazanma ihtimali gözükmüyor. Ama Tayyip bey çok kararlı, ısrarlı bir insan. ‘Ben burada kalacağım' diyor. Dikkat edin her yola başvuruyor.’ Altılı masanın yedinci ayağı var bu HDP'dir’ diyor. Ama kendisi gidiyor HDP ile mecliste yağlı ballı görüşme yapabiliyor.

*Öcalan'ın kardeşini çıkarabiliyor televizyonlara, ona mübah. Ama siz bir HDP'liye selam verirseniz ‘siz suçlusunuz' diyor. Kendisinin yaptığı, kendi prensiplerine uymama noktasındaki ısrarı akılalmaz boyutlarda.

“ERDOĞAN’IN BAŞVURMAYACAĞI YOL YOKTUR”

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, açıklamalarının devamında “Tayyip Erdoğan’ın iktidarda kalabilmek için başvurmayacağı yol yoktur” dedi.