Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehrin önemli trafik noktalarından olan YSE Kavşağı’nda düzenleme çalışmaları çerçevesinde her iki yönde sağa ve sola dönüş güzergâhları ile Karakurt yolu olarak bilinen eski Honaz yolunun trafiğe kapatılacağını açıkladı. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyarak alternatif güzergâhları kullanmaları istendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli kesişim noktalarından biri olan YSE Kavşağı’nda gerçekleştirdiği düzenleme çalışmaları nedeniyle 21 Ağustos Pazartesi günü her iki yönde sağa ve sola dönüş güzergâhlarını vatandaşların can ve mal güvenliği için trafiğe kapatılacağını açıkladı. Yaklaşık 1 hafta sürmesi beklenen kavşak düzenleme çalışmalarının beklenenden önce tamamlanması durumunda trafiğin açılacağını ve sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyarak alternatif güzergâhları kullanmaları istendi.

Trafiğe kapalı yol

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi 21 Ağustos Pazartesi günü Karakurt yolu olarak bilinen eski Honaz yolunun Kayıhan Mahallesi Rota Restaurant önünden başlayıp Ovacık çevre yolu bağlantısına kadar 8 kilometrelik yolda sathi kaplama asfalt çalışması yapılacağı ve söz konusu yolun 20 gün trafiğe kapanacağını açıkladı.