Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde işlek caddede bilinmeyen bir nedenle çukur oluştu. Trafiğin azaldığı saatte meydana gelen olayda, sürücülere zor anlar yaşatan çukur ekiplerin hızlı müdahalesiyle kapatıldı.

DENİB ihracatçılara satış becerilerini geliştirme yöntemlerini anlattı DENİB ihracatçılara satış becerilerini geliştirme yöntemlerini anlattı

Denizli’de dün akşam saat 21.00 sıralarında, Merkezefendi ilçesine bağlı Saraylar Mahallesi Merkezefendi Caddesinde henüz bilinmeyen bir nedenle çukur oluştu. İşlek yolu kullanan sürücülerin, çukuru son anda fark etmesi ve olayın trafik akışının azaldığı bir zaman diliminde meydana gelmesi ise büyük bir faciayı önledi. Araçlarını yol kenarına çeken sürücüler ile çevredeki vatandaşlar, belediye ekiplerine durumu ihbar etti. İhbar üzerine bölgeye gelen belediye ekipleri, herhangi bir kaza meydana gelmemesi için çukurun etrafında önlem aldı. Alınan önlemlerin ardında çukurun kapatılması için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucu yoldaki çukur, kepçe içi dolduruldu. 3 saatlik çalışmanın ardından tekrardan trafiğe açılan yol hem sürücülere hem de mahalle sakinlerine rahat nefes aldırdı.

“Çok şükür herhangi bir kaza yaşanmadı”

Evine gittiği sırada oluşan çukur ile karşılaşınca hayretler içerisinde kaldığını dile getiren Mehmet Murat Ayyıldız, “Akşam saatlerinde evime doğru giderken, yolda bir gürültü sesi geldi. Yola baktığımda sürücüler, araçlarını hızlı bir refleksle sağ sola kırdı. Biz de çukuru görünce önlem alınması için yetkilere haber verdik. Ekipler hızlıca bölgeye gelip, güvenlik önlemi aldı. Ardından da yoldaki çukur kapatıldı ve çok şükür herhangi bir kaza yaşanmadı” dedi.