Denizli’de “Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” final maçıyla sona erdi. 3 gün boyunca 11’i yüzyılın afetinden etkilenen olmak üzere toplam 22 ilden 264 çocuğun katıldığı şenlikte birbirinden keyifli müsabakalar oynanırken, tüm sporculara madalya ve katılım belgeleri verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Valiliği, Türkiye Futbol Federasyonu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Spor Ege Derneği ve Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” kapanış töreni yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, TÜFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, şölen için kente gelen sporcular, antrenörler ve davetliler katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, böylesine anlamlı bir organizasyonu Denizli’de gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, etkinliğin yapılması için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın “İçerisinde çocuklarımız varsa, spor varsa biz de varız, ne gerekiyorsa yapın” talimatı ile gayret ettiklerini söyledi.

“Sporun birleştirici gücü”

Özer konuşmasını şöyle sürdürdü: “11’i deprem bölgesinden olmak üzere 22 ayrı kentten 264 sporcumuzla hem futbol müsabakalarımızı gerçekleştirdik, hem de siz değerli misafirlerimize Denizli’mizin güzelliklerini tanıtma fırsatı bulduk. Çok değerli katılımcılarımızla söyleşilerimiz oldu. Sporun birleştirici gücü ile kaynaşıp bir kez daha bir olduk, birlik olduk.” Fil ise, asrın felaketinin ardından 6 ay boyunca bu projeyi hayata geçirmek için tüm paydaşlarla birlikte gayret ettiklerini söyleyerek, emek veren herkese teşekkür etti. İlman da, proje için Denizli’de tüm paydaşlarla seferber olduklarını ifade ederek böylesine bir organizasyonu başarıyla tamamladıkları için mutlu olduklarını ve kendilerine her zaman destek veren Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği’ne katılan sporcu ve antrenörlere madalyaları ile katılım belgeleri verildi.