Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafiğin güvenli bir şekilde akışının sağlanması, kazaların en aza indirgenmesi, sürücülere rehberlik etmesi ve işaretlemelerin eksiksiz olması çalışmaları kapsamında 26 bin 600 metrekare yol çizgisi yeniledi. Büyükşehir Belediyesi her yıl yıl 250 bin 000 metrekare yol çizgisi yeniliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafiğin güvenli bir şekilde akışının sağlanması, kazaların en aza indirgenmesi, sürücülere rehberlik etmesi ve işaretlemelerin eksiksiz olması çalışmaları kapsamında yol çizgisi yenileme çalışması yapıyor. Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri kentin ana arterlerindeki yolların Karayolları Yatay İşaretleme Standartlarına uygun hale getirilmesi için çalışma gerçekleştirdi. Menderes Bulvarı, Ankara Bulvarı, Fevzi Çakmak Bulvarı, Acıpayam Bulvarı, Üçgen Köprülü Kavşakları, Ulus Caddesi ve Ali Aygören Bulvarı üzerinde yapılan çalışma ile 26 bin 600 metrekare alanın yol çizgi çalışmaları tamamlandı.

Hedef 250 bin 000 metrekare

Denizli Büyükşehir Belediyesinin her yıl kent genelinde 150 ton boya ile yaklaşık 250 bin metrekare yol çizgisi yenileme çalışması yaptığı ifade edildi. Sürücülerin daha güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için yenileme çalışmalarının devam edeceği belirtilirken, yol çizgilerinin uzun süre kalıcılığının korunması için uluslararası standartlarda yapıldığı belirtildi. Çizgilerin; sıcağa dayanıklı, yüzeylere püskürtülmek suretiyle uygulanan ve üzerine serpilen cam kürecikleri sayesinde ışığı yansıtan, gece sürücüler için de parlama özelliğine sahip boyalar ile yapıldığı işaret edildi.