Cumhuriyeti’n 100.Yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisi” düzenlendi.

Denizli’de Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisi” düzenlendi. Serginin açılış programına Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Eğitim Müfettişleri Başkanı Ethem Günay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan sergi açılışında yaptığı konuşmasında “Büyük zorluklar ile kazanılan Kurtuluş Savaşının ardından kurulan Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olması amacı ile eğitim alanında önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz” sözleri ile işaret ettiği gençlerin yetiştirilmesine büyük önem verilmiş ve eğitim alanında kapsamlı çalışmalar yapılmıştır. Bugün açılışını yaptığımız sergide ilimizde Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne kadar geçen bir asırlık süreçte eğitim ortamlarımızda kullanılan materyaller sergileniyor. Sergimizle öğrencilerimizin dünden bugüne eğitim sistemimizdeki gelişimi görmelerini sağlamak ve sahip oldukları eğitim imkânlarının öneminin farkındalığını kazandırmayı istiyoruz. Serginin geçekleştirilmesinde görev alan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konuşmasının ardından sergi açılış kurdelesini öğrencilerle keserek Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisini gezdi.

Eşini kıskandığı için cinayet işleyen koca tutuklandı Eşini kıskandığı için cinayet işleyen koca tutuklandı

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisinde kent genelindeki okullardan Merkezefendi Gazi İlkokulu, Pamukkale Saadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu, Buldan Akın Anadolu Lisesi, Buldan Ahmet Terzioğlu İlkokulu, Çal Süller Cumhuriyet İlkokulu, Çivril 30 Ağustos Ortaokulu, Sarayköy Gazi İlkokulu ve Tavas Gazi İlkokullarının arşiv ve müzelerinde bulunan eğitim materyalleri yer aldı.