Beş siyasi parti liderinin katıldığı toplantı Saadet Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada 'yola devam' mesajı verildi. Öte yandan, Pazartesi günü ortak Cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritası konusunda açıklama yapılacağı da duyuruldu.

Beş siyasi parti liderinin katıldığı toplantı Saadet Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada 'yola devam' mesajı verildi. Öte yandan, Pazartesi günü ortak Cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritası konusunda açıklama yapılacağı da duyuruldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ‘Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı belirleme süreciyle ilgili yaptığı “Noter masasına dönüşmüştür” açıklamasının ardından dün Saadet Partisi Genel Merkezi’nde liderler toplantısı gerçekleştirildi. Saat 17.15’te başlayan toplantı, yaklaşık 4,5 saat sürdü.

Toplantı öncesi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı kapıda karşıladı.

Horzum'dan Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’a istifa çağrısı. Horzum'dan Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’a istifa çağrısı.

Kılıçdaroğlu, binaya girdiği sırada genel merkez önündeki vatandaşlar “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları attı.

Toplantıda Akşener’in yaptığı açıklamalar ve ardından yaşanan gelişmeler değerlendirilerek, izlenecek yol haritası ele alındı.

ORTAK AÇIKLAMADA ‘YOLA DEVAM’ MESAJI

Toplantı sonrası liderler tarafından ortak açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

“Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz. Düne ve bugüne sıkışmadan, ‘Yarının Türkiye’sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!"