CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, bu kararın çalışan emeklilere karşı haksızlık olduğunu savunarak, "Çalışan emekliler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi? Onların daha çok ihtiyacı var ki, çalışıyorlar. Bu nasıl bir düşünce, nasıl bir haksızlık? Emekli vatandaşlarımızı çalışmaya mahkum etmeye utanmıyorsunuz bir de çalışan, çalışmayan diye mi ayırt ediyorsunuz? " dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı emeklilere yapılacak olan 5 bin TL'lik yardım kararı, emekliler arasında tartışmalara neden oldu. Müjdat İlhan, bu kararın çalışan emeklilere haksızlık olduğunu belirterek, "Çalışan emekliler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır ve onlar da ekonomik sıkıntılar içerisinde yaşamlarını sürdürmek zorundadır. Bu nedenle, bu yardımın sadece çalışmayan emeklilere verilmesi haksız bir uygulamadır" şeklinde konuştu.

İlhan, emeklilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Emeklilerimiz, ülkenin kalkınmasına yıllarca katkı sağlamış insanlardır. Onlara daha iyi bir yaşam sunmalıyız. Bu yardımın tüm emeklilere adil bir şekilde dağıtılmalıdır. Emeklilerimizi açlığa, sefalete, çaresizliğe sürüklediğiniz yetmemiş gibi, bir defaya mahsus sadaka gibi vereceğiniz 5 bin Lira için bir de çalışan, çalışmayan ayırımı yapıyorsunuz" dedi.

CHP ADAY ADAYLARI LİSTESİNİ AÇIKLADI CHP ADAY ADAYLARI LİSTESİNİ AÇIKLADI

Başkan İlhan, emekli vatandaşların daha yaşanır koşullarda maaşları fazlasıyla hak ettiğini belirterek, “Çalışan, çalışmayan ayırımı yapmadan acilen emeklilerimizin maaşları iyileştirilmelidir. Yıllarca çalışıp dinlenmesi, torunlarıyla zaman geçirmesi gereken emeklilerimizi hala çalışmaya mahkum ediyorsanız bundan utanç duymalısınız. AKP Hükümeti kendi suçunu bastırırcasına bir de çalışan, çalışmayan ayrımı yapıp, çalışmayanlara bir kereye mahsus olmak üzere 5 bin Lira verecekmiş. Bir kereye mahsus değil tüm emekli vatandaşlarımızı huzur içinde geçindirecek maaş verilmelidir” diye konuştu.