Horzum; “Ortada anayasal düzenin yok sayılması var, bu bir darbe teşebbüsüdür. Milletin meclisinde Anayasa Mahkemesi kararı yok sayıldı. Anayasa tanımayan garabet iktidarın Can Atalay kararı kabul edilemez” dedi.

Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın TİP milletvekili Can Atalay ile ilgili aldığı kararların ardından Atalay'ın milletvekiliği düşürüldü. Yaşanan gelişmenin ardından CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum karara sert tepki gösterdi.

Horzum açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Başkan İnamlık’a Kızılcabölük’ten tam destek aldı Başkan İnamlık’a Kızılcabölük’ten tam destek aldı

“Seçilmiş ve TBMM’de bulunması gereken bir milletvekili için alınan hukuk tanımaz karar TBMM’de okunarak AKP ve MHP oyları ile kabul edildi. Aslında TBMM’de Türkiye’de anayasal düzenin kalıp kalmadığı oylandı. Bu karar TBMM’nin sorgulanmasına yol açmıştır. Bu mücadelede herkesi direnmeye, mücadeleye ve bu darbe girişimine karşı pozisyon almaya, tepki göstermeye davet ediyoruz. Darbeciler de işledikleri tüm suçların hesabını verecek. Ortada anayasal düzenin yok sayılması var, bu bir darbe teşebbüsüdür. Milletin meclisinde Anayasa Mahkemesi kararı yok sayıldı. Anayasa tanımayan garabet iktidarın Can Atalay kararı kabul edilemez. Can Atalay, cezaevinde değil TBMM'de olmalıdır. Hiç kimsenin iradesi milletin üstünde değildir. Can Atalay, Hatay’ın seçilmiş milletvekilidir. Kendini hukukun, meclisin, anayasanın, millet iradesinin üstünde gören herkes eninde sonunda millete hesap verir” dedi.