CHP Milletvekili Şeref Arpacı Mazbatasını aldı CHP Milletvekili Şeref Arpacı Mazbatasını aldı


23.04.2023 pazar günü verilen süre içinde Pamukkale İlçe Seçim Kuruluna giderek 1 ve 2 No’lu İlçe Seçim Kurulu Hakimliğinde 712 kişilik sandık kurulu üye listelerini teslim ettik. Seçim kurulu görevlisi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sisteme girişleri gerçekleştirdi. Teslim edildiğine dair evrakları aldık. Teslimattan iki gün sonra Pamukkale İlçe Seçim Kurulu’nun Siyasi Parti İlçe Başkan ve Seçim Kurulu yetkililerinin de bulunduğu toplantı da gündem konuşuldu, karara bağlandı. Daha sonra AKP temsilcilerinin sandık görevlilerimize ilişkin itiraz da bulunduğu ve itirazın değerlendirilerek 1. No’lu seçim çevresinde 4 red, 3 olumlu oy ile AKP’nin itirazı reddedilirek 438 sandık görevlimiz kabul edildi. 2. Seçim çevresinde ise 274 sandık görevlimiz 2 red, 5 kabul oyu ile reddedildi ve süreç başladı. İki farklı seçim çevresinde 2 farklı karar sonrası gerekli itirazımızı İl Seçim Kurulu’na yaptık. 26.04.2023 tarihinde İl Seçim Kurulu değerlendirmesinde itirazımız reddedildi. İl Seçim Kurulu’nun red kararı sonrası YSK’ya gerekli itirazı yaptık, kararın lehimize sonuçlanmasını bekliyoruz. Halen süreç devam etmektedir.
26/04/2023 tarihi itibarıyla (Birgün Önce) İlçe Başkanlığı görevimden tüm sorumluluğu alarak "Kendi isteğimle" istifa ettim.
İstifam sonrası 13 yönetim kurulu üyemiz, 27/04/2023 tarihinde toplanarak 2023/10 sayılı kararı ile tüzüğümüzün gereğini yaparak Dr. İsmail Gözlükaya’yı ilçe başkanlığına seçmiştir.
Bu seçim sürecinde AKP ve yandaşlarının bu tür oyunlar oynayacağını, provakasyonlar yapacağını biliyorduk. Bu arada seçim kurulu binası önünde akp yetkilileri basın açıklaması yaparak ilgileri etkilemeye çalışmışlardır. Hiçbir partilimiz ve seçmenimiz merak etmesinler ki biz tüm sandıklarda mevcut yönetim ve yeni başkanımız güvenliği sağlayacaktır. Bende tüm gücümle partimin Pamukkale ilçesinde geçmişte olduğu gibi çalışmaya devam edeceğim. 
Tüm seçmenlerimize saygılar sunar 14 Mayıs 2023 günü herkesi sandık başına davet ediyorum.
 ARDA ARPACI
ÖNCEKİ DÖNEM İLÇE BAŞKANI