VATANSEVERLERİ SANDIĞA DAVET EDİYORUM

Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi aydınlığa çıkarmalıyız, hepimiz sorumluluk içinde hareket etmeliyiz. Bu seçim olmanın ötesinde referanduma evrilmiş durumda, bu yapının ve sistemin değişmesi lazım. Ayın 28’inde bütün vatanseverleri sandığa davet ediyorum. Gelin oyunuzu kullanın, güzel bir Türkiye’yi hep beraber inşa edelim” dedi.

Vecdet Öz, 28 Mayıs günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi. Öz, şu ifadeleri kullandı.

– Zafer Partisi ile Ata İttifakı’nı kurmuştuk. Ata İttifakı maçın ilk yarısında görevini yaptı. Atatürk çizgisinde bir hareketti. Bunun mimarı Ümit Özdağ ve ikimizdik. İsim babası da bendim.

DEMOKRASİNİN DEVAM ETMESİ İÇİN…

– Sinan Bey’i (Oğan) cumhurbaşkanı adayı olarak birlikte teklif ettik, yüzde 5’te kaldı. Partilerimiz de baraj altı kaldı. Demokrasinin devam etmesi için biz de kararımızı verdik. Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek kararı çıktı. Bu karar oy birliğiyle çıktı.

ATATÜRKÇÜ VE TÜRK MİLLİYETÇİYİSİZ

Yeni kabine belli oldu… İşte yeni bakanlar Yeni kabine belli oldu… İşte yeni bakanlar

– Biz çalışmasaydık Erdoğan birinci turda cumhurbaşkanı idi. Biz, müdafaa-i hukuk hareketiyiz. Bizler Atatürkçü ve Türk milliyetçisiyiz. Bu ülkeyi “Keşke Yunan kazansaydı” diyenlere asla teslim etmeyeceğiz.